Tags: jeansy, jacrons
niedziela, 15 kwietnia 2018

Co oznacza mała naszywka z tyłu twoich jeansów?

Wiesz, że ma nawet swoją nazwę?

fot. Istockphoto

Po co jest naszywka z tyłu jeansów? 

Zastanawiałaś się, czemu twoje spodnie mają z tyłu przyszyty mały kawałek materiału? Nie spełnia on funkcji metki, bo ta przecież jest osobno przypinana. Ozdobą też być nie może, bo dziwne, gdyby przez kilkaset lat, każdy projektant zdobił jeansy w ten sam sposób. Więc o co chodzi z tym małym prostokątem? Zdradzimy ci tę tajemnicę.

Twoje jeansy skrywają wiele sekretów, z których pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy. Wiesz, po co jest ta kieszonka z przodu w środku zwykłej kieszeni? W XIX wieku służyła kowbojom do chowania popularnych wówczas małych zegarków. Obecnie, nawet jeśli daleko ci do kultury westernu, możesz tam wrzucać drobne pieniądze czy bilet autobusowy. Okej, ta sprawa jest już jasna, no a jak to jest z tą naszywką z tyłu?

Została wymyślona przez markę Levi’s w 1873 roku.  Firma chciała umieścić swoje logo i nazwę w widocznym miejscu, jednocześnie nie szpecąc wyglądu jeansów. Na początku była robiona wyłącznie ze skóry, natomiast później projektanci zdecydowali się zastąpić ją kawałkiem papieru.  Żeby było ciekawiej, ma nawet swoją nazwę – Jacron. Masz pomysł na polski odpowiednik?

Czy spełnia konkretną funkcję? Poza tym, że widnieją na nim znaki szczególne producenta, to raczej nie. Mimo wszystko, American Eagle odkrył w nim potencjał. W tym roku umożliwił swoim klientom jego personalizację. Możesz wybrać sobie kolor, wielkość, a nawet napis, który będzie widniał na twoim "jacron'ie". To od ciebie zależy, czy będzie tam po prostu nazwa marki, twoje inicjały czy ulubiony cytat.

Ciekawe, prawda?

Anna Morawiec

Polecane wideo


PODOBNE ARTYKUŁY

#hotzakup

#hotzakup

Top, ZARA - 99,90 PLN
Buty, MANGO - 89.90 PLN
Torebka, STRADIVARIUS - 79.90 PLN