Tags: zakupy
piątek, 9 marca 2018

5 nawyków zakupowych, które powinnaś natychmiast porzucić

Dodałabyś coś do tej listy?

fot. Istockphoto

Jakie nawyki zakupowe warto wyeliminować?

Shopping to ulubiony sport kobiet. Jeśli jednak chcesz być w nim najlepsza i co najważniejsze, odnosić jak najmniejsze kontuzje, musisz znać pewne zasady. Jakie? Specjalnie dla ciebie stworzyłyśmy listę nawyków, których eliminacja zaprowadzi cię do sukcesu i zrobi z ciebie prawdziwą królową zakupów!

1. Kupujesz trendy, nawet jeśli jest ci w nich nie do twarzy

Wiemy, że ładnemu jest we wszystkim ładnie, ale umówmy się, każda z nas choć w jednej rzeczy wygląda niekorzystnie. Jeśli więc HOT hitem w danym sezonie są pastele, ale tobie wyjątkowo brzydko jest w cukierkowych barwach, odpuść – i tak nie uzyskasz pożądanego efektu. Zresztą to pierwszy krok do gromadzenia w szafie rzeczy, które nigdy nie pozbędą się metki...

2. Nie sprawdzasz zasad zwrotów

Piękna sukienka i to za mniej niż 100 złotych? To oczywiste, że każda dziewczyna skorzysta z takiej okazji. Zanim jednak użyjesz swojej karty kredytowej, sprawdź, czy jeśli za 3 dni okaże się, że to nie jest najlepszy dla ciebie model, będziesz mogła ją bez problemu zwrócić.

3. Nie łączysz tego, co już masz

Zabawa kolorami i fasonami jest fajna, ale jeśli kupisz rzecz, która kompletnie odbiega od twojej garderoby i stylu, prędzej czy później okaże się, że najlepszym dla niej miejscem jest dno szafy lub, że nie wystarczy ci jednej pensji na dokupienie do niej butów, torebki...

4. Nie sprawdzasz innych ofert

Szukasz idealnej marynarki w kratę, wchodzisz do pierwszego sklepu i... kupujesz. Tylko, że potem idziesz do kolejnego i... znajdujesz jeszcze bardziej perfekcyjny model. Jeśli ze smutkiem powiesz wtedy tylko „no, trudno”, to pół biedy. Jeśli jednak kupisz i drugi wzór, a pierwszego zapomnisz lub nie będziesz mogła oddać, to niestety, ale właśnie straciłaś parę stówek, które można by było przeznaczyć na świetnie pasujące do żakietu jeansy.

5. Kupujesz pod wpływem impulsu

Nakrzyczał na ciebie szef, pokłóciłaś się z przyjaciółką i zabrali ci premię. Brzmi jak katastrofa, dlatego dla polepszenia humoru, wybierasz się na zakupy. I kupujesz: żółtą czapkę, zielone spodnie, plastikowy płaszcz i jeansy z błyszczącymi aplikacjami. Tylko czy dożyjesz do końca miesiąca?   

PODOBNE ARTYKUŁY

#hotzakup

#hotzakup

Top, ZARA - 99,90 PLN
Buty, STRADIVARIUS - 139 PLN
Torebka, MANGO - 49.90 PLN