Tags: szpilki
sobota, 14 kwietnia 2018

7 trików, dzięki którym wytrzymasz cały dzień w szpilkach!

To prostsze niż ci się wydaje.

fot. Imaxtree

Nie możesz żyć bez wysokich obcasów? Z drugiej strony ból, który czujesz po całym dniu w szpilkach, skutecznie odbiera ci chęć noszenia ich? Każda z nas zmaga się z tym problem i zastanawia się, czy istnieje złoty środek, żeby przetańczyć całą noc w ukochanych butach. Jak się okazuje, obcasy i wygoda wzajemnie się nie wykluczają. Wystarczy, że zadbasz o tych kilka rzeczy, żebyś na następną imprezę nie musiała brać balerinek na zmianę.

1. Upewnij się, że masz dobry rozmiar

Pierwszy podstawowy błąd wielu kobiet- źle dobrane obuwie. Nie ma nic gorszego niż luźne albo za małe buty. Pamiętaj też, że z biegiem lat, może się zwiększyć lub zmniejszyć nawet o jeden numer. 

2. Unikaj cienkich obcasów

Stopa zawsze będzie bardziej stabilna, jeśli wybierzesz grubszy obcas. Szpilki są piękne, wiemy, ale jeśli chodzisz w nich na co dzień, to przerzuć się na słupki. Nawiasem mówiąc, bardzo modne w tym sezonie są pantofle na tak zwanej „kaczuszce”. Warto rozważyć i tę opcję.

3. Sklej palce

Mówi się, ze pomocne jest również sklejenie 3 i 4 palca u stopy. Dlaczego? To sprawi, że mięśnie będą bardziej napięte, a chód pewniejszy. Zatem wystarczy odrobina taśmy klejącej, a chodzenie w szpilkach stanie się prostsze. 

4. Wybierz ulubioną markę i się jej trzymaj

Jeśli już trafisz na bardzo wygodne obcasy to prawdopodobnie inne buty tej firmy też przypadną ci do gustu. Dzieje się dlatego, że są one robione na jednej formie, która idealnie pasuje do twojego kształtu stopy.

5. Udaj się na wieczorny shopping

Zakup nowej pary szpilek zaplanuj na wieczór. Wtedy twoje stopy są najbardziej zmęczone i opuchnięte. Jeśli buty będą nadal wygodne, to masz pewność, że na wypoczętych sprawdzą się idealnie.

6. Poćwicz w domu


Nigdy, ale to nigdy nie wychodź na imprezę w nowych szpilkach. Jeśli masz mało czasu, to pospaceruj w nich po mieszkaniu. W ten sposób sprawdzisz, czy dobrze leżą i nie ocierają nóg z każdej strony.


7. Miej przy sobie "zestaw pierwszej pomocy"

Zaopatrz się w specjalne wkładki. Żelowe osłonki na palce, skórzane zapiętki czy miękkie "poduszeczki" będą twoimi sprzymierzeńcami. Wrzuć dodatkową parę do swojej torebki i w drogę. Nie zapomnij także o plastrach! 

Teraz na pewno żadne szpilki nie sprawią ci kłopotu!
 

Anna Morawiec

Polecane wideo


PODOBNE ARTYKUŁY

#hotzakup

#hotzakup

Top, ZARA - 99,90 PLN
Buty, MANGO - 89.90 PLN
Torebka, STRADIVARIUS - 79.90 PLN