niedziela, 15 kwietnia 2018

O tych rzeczach musisz pamiętać, kupując suknię ślubną

Warto wiedzieć!

fot. Instagram @effies_boutique

Jeśli jesteś tą szczęściarą, która już za niedługo wyjdzie za mąż, to pewnie zastanawiasz się, jaką sukienkę wybrać. Zanim jednak kupisz tę jedyną, zapoznaj się z naszymi radami. Dzięki nim wybór kreacji stanie się prostszy i  z pewnością będzie bardziej przemyślany. Zaczynamy? 

1. Każda sukienka to indywidualna historia

Projekty, jak i kobiece kształty, bardzo się od siebie różnią. Dlatego nie sugeruj się strojami, które miały twoje ciotki lub przyjaciółki. Nawet jeśli jesteś zakochana w sukience koleżanki, nie oznacza to, że i tobie będzie w niej do twarzy.

2. Ustal budżet

Pamiętaj, że ubranie to nie wszystko, o co musisz zadbać przed tym ważnym dniem. Koszt zorganizowania wesela jest dość wysoki, dlatego z góry ustal kwotę, jaką możesz przeznaczyć na jej kupno. Zwłaszcza, że sklepy potrafią zażądać bagatela kilkunastu tysięcy. Daj sobie czas, a z pewnością znajdziesz takąj, której cena nie przerośnie twoich możliwości. Skoro już mowa o czasie... 

3. Uzbrój się w cierpliwość

Nie sugeruj się znajomymi, które znalazły sukienkę dwa dni po tym, jak rozpoczęły poszukiwania. Jeśli nie masz pomysłu na siebie, to zacznij przeglądać katalogi dużo wcześniej.

4. Zadbaj o jury, ale nie widownię

Każda kobieta potrzebuje osoby, która doradzi w wyborze kreacji. Weź swoje koleżanki czy rodzinę, ale pamiętaj, że każda osoba ma inne zdanie, a ostecznie to ty masz być zadowolona.

5. Nie bój się umowy

Jeśli już zdecydujesz się na jakąś suknię, to prawdopodobnie będziesz musiała podpisać umowę, bo jej kupno jest dość dużym wydatkiem. Zwróć uwagę na wszystkie szczegóły i nie podpisuj niczego, czego nie jesteś pewna na sto procent. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych problemów.

6. Weź ze sobą buty

Nawet jeśli nie wiesz, w jakich butach pójdziesz do ślubu, to ustal chociaż wysokość obcasa. Podobne szpilki zabierz do przymiarki.

7. Nie nadziej się na „super okazje” w internecie

Po co ci dodatkowy stres spowodowany zakupem sukienki w sieci. Nie dość, że jej zdjęcie może znacznie różnić się od rzeczywistego stanu, to nawet jeśli będzie w super cenie, i tak będziesz musiała wydać drugie tyle na przeróbki u krawcowej. Umów się więc na spotkanie i upewnij, że wszystko leży tak, jak powinno.

Anna Morawiec

Polecane wideo


PODOBNE ARTYKUŁY

#hotzakup

#hotzakup

Top, ZARA - 99,90 PLN
Buty, MANGO - 89.90 PLN
Torebka, STRADIVARIUS - 79.90 PLN